Ајде другари да го препознаеме лоповов!

Украден е новчаник со малку пари, а многу документи. Ве молам шернете, а тие што ќе го препознаат, нека пишат во порака, објавено е на Фејсбук.

Кражбата се случила во Автокоманда

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.