Државјанка на Бугарија вчера била приведена во Тетово поради сомневање дека посредувала во вршење протституција, информира МВР.

Во Тетово на улицата „120“ вчера полициски службеници од СВР-Тетово поради постоење основи на сомнение за сторено крвично дело „посредување при вршење проституција“ приведена била Ј.Н.(47) од Република Бугарија.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот”, се вели во соопштението од МВР.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.