Во скопската населба Бутел 2 попладнево се случило убиство.

Се работи за местото веднаш до ресторанот „Султан“, а голем број на полициски единици на терен, јавува репортерот на ТВ21

„Пред 10-тина минути имаме пријава за слушнати истрели во Чаир. На терен се екипи“, велат од МВР за ТВ21.

Неофицијално починато е едно лице, К.И.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.