Вчера околу 14 часот во СВР Битола било пријавено дека непознат сторител извршил разбојништво во пошта на ул. „Македонска Фаланга“ во Битола.

Според пријавеното, сторителот со закана од касата одзел пари. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.