На 05.08.2020 во 18.45 часот во СВР Скопје, Р.Х.(31) од Скопје пријавила дека околу 17.40 часот во казино во трговски центар во Скопје, по претходно недоразбирање, била физички нападната од лице вработено како обезбедување во казиното. Се преземаат мерки за расчистување на случајот

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.