Поради случена сообраќајна незгода во близина на Градашорска крстосница во прекин е сообраќајот на магистралниот пат Струмица-Радовиш.

Како што информира АМСМ, сообраќајот е во прекин во двата правца од 21:20 часот.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.