Вчера во 13.00 часот во СВР Скопје, Р.К.(39) од Скопје пријавил дека околу 08.10 часот, на подрачјето на Бит Пазар, по претходно недоразбирање во сообраќајот, му биле упатени закани со огнено оружје од И.А. (29).

Се преземаат мерки за расчистување на случајот, информираат од полицијата.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.