На 28 март 2020 во 14.10 часот на ул.„Теодосија Паунов“ во Кочани, во Полициска станица Кочани бил приведен Г.И. (32) од Кочани, поради агресивно однесување и физички напад врз полициски службеници при вршење на редовни работни задачи од областа на сообраќајот.

За настанот е известен Јавен обвинител, а по целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.