Денеска во попладневните часови, скопската полиција врз основа на издадена потерница од Основниот суд го уапсила 38-годишниот И.Б.

Од МВР информираат дека приведениот бил баран за издржување на казна затвор од пет години за нелегална продажба на дрога (член 215 ст.1 од КЗ).

Уапсениот 38-годишник по брза постапка ќе биде спроведен во затвор.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.