Автомобил се истумбал попладнево на автопатот Скопје-Велес, објави 24 Инфо.

Сообраќајката се случила на излезот од Скопје, каде се превртил автомобилот. Не е познато колку повредени има и дали во сообраќајната несреќа учествувало и друго возило.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.