Eдно лице е повредено во сообраќајната несреќа што се случи попладнево околу 14 часот во близина на трговскиот центар „Скопјанка“ помеѓу улиците „Јане Сандански“ и „23-ти Октомври“ (поранешна „Владимир Комаров“) во Аеродром.

До несреќата дошло кога патничко возило „пежо“ прегазило пешак.

Повеќе детали од полицијата најавија за подоцна.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.