Полските навивачи заработија казни од по 150 евра за меѓусебната пресметка во Градскиот парк во Скопје. Приведени беа 223 навивачи, а казната се однедува за прекршоци за нарушување на јавниот ред и мир.
Во петокот, пред почетокот на фудбалскиот натпревар меѓу репрезентациите на Македонија и Полска, поголема група полски навивачи се степаа, по што беа приведени 223 лица и со автобуси однесени во полициските станици Ѓорче Петров, Карпош, Кисела Вода и Гази Баба.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.