Вчера во 18.30 часот во СВР Скопје, од Казнено-поправната установа Затвор Идризово било пријавено дека околу 14.00 часот, настанала расправија помеѓу неколку осуденици.

Откако интервенирал затворски полицаец, осуденик се обидел да го нападне со нож, а затворските полицајци му го одзеле ножот.

Од Министерството за внатрешни работи најавуваат целосно расчистување на случајот.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.