Висок полициски функционер од Охрид вечерва беше „фатен“ на камера како дели поткуп, објави „Инфмакс“.Наводно  се работи за началникот на СВР Охрид, С.С.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.