На подрачјето на Сарај, како и во селата Грчец и Студеничани во тек е голема полициска акција, објави „Алсат“.

Според телевизијата во акциите учествуваат припадници на редовната полиција и единиците за брзо распоредување.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.