Синоќа во кафе бар „Интермецо“ во скопската населба Капиштец се случила полициска акција во која според информациите до сега се апселе наркодилери. Десетина припадници на единицата „Алфи“ вршеле претрес во кафулето, а кај еден била пронајдена дрога, која според очевидци стоела на масата. Се уште нема точни информации колку луѓе се упасени. По спроведената акција која траеле еден час кафулето продолжило нормало да работи.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.