Вчераутро во Полициска станица Карпош, вработен во Јавна установа за згрижување деца со воспитно – социјални проблеми и нарушено поведение – Скопје, пријавил дека нивната штитеничка М.С. (15) се оддалечила од установата.

М.С. претходно повеќе пати се оддалечувала од установата и била враќана од полицијата.

Се преземаат мерки за пронаоѓање на лицето.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.