Вечерва околу 21 часот во заедничка акција на полицијата и пазарната инспекција била растерана свадба во село Глумово, пренесува „Канал 5“.

Според информациите на телевизијата, на свадбата присуствувале 300 луѓе, но по упадот на полицијата, свадбата во ресторанот е прекината.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.