Вчера во 19.00 часот во СВР Скопје, З.Г.(45) с.Огњанци, скопско, пријавил дека од неговиот дом во село Огњанци се оддалечила неговата ќерка С.Г.(14). Таткото претпоставува дека таа се наоѓа на подрачјето на Скопје.

Се преземаат мерки за пронаоѓање на лицето.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.