На 18.05.2022 во 22.00 часот во СВР Скопје, Д.Џ.(44) од Скопје пријавила дека од својот дом се оддалечил нејзиниот брат К.Џ. (45) од Скопје.

Се преземаат мерки за пронаоѓање на лицето.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.