Синоќа околу 1 часот по полноќ, 49-годишна скопјанка во полиција пријавила дека од домот се оддалечила нејзината ќерка.

Како што инфоримираат од МВР, станува збор за 14-годишно девојче со иницијали Ш.А..

Се преземаат мерки за пронаоѓање на малолетничката

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.