На територијата на Општина Сарај вчера во акциски контроли во областа на сообраќајот, полицијата казнила 166 возачи.

Како што соопшти МВР, од изречените санкции, меѓу другото казнети се и 26 граѓани за возење без возачка дозвола, 19 лица кои управувале нерегистрирани возила, а изречени се и 14 санкции за неносење на заштитна маска.

Полицијата апелира граѓаните да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи. 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.