Автомобили застанати од полицијата во близина на Бензиската “Лукоил” на Булевар Туристичка , полицијата не ги пушта да излезат од градот односно да не одат Струга , освен тие што работат во Струга и итни случаи, објави Охрид 1.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.