Попладнево, околу 15:30 часот полицијата уапси десетина припадници на организирана банда која ограбува во центарот на Скопје. Пред да бидат уапсени, десетмината жители на Шуто Оризари нападнале деца кои играле во скејт паркот во близина на Oлимпискиот Базен сакајќи да ги ограбат.

Првин интервенирале полицајци на велосипед кои потоа повикале засилување на лице место.

На лице место присутни беа единици на интервентна полиција и униформирана полиција.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.