На 18.02.2020 во 23.30 часот, полициски службеници од СВР Скопје на ул.„Жегљане“, при извршен преглед кај Ј.Ѓ.(25) од Скопје, пронашле електричен парализатор. Тој бил приведен поради сомнение за сторен прекршок од Законот за оружје. По документирање на случајот, стои во соопштението, против него ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.