Полицијата и демонстрантите се најдоа очи в очи на протестот во центарот на Скопје кој се уште е во тек. Тие бараат ослободување на убијците на момчињата од Смилковско езеро кои добија доживотен затвор. Тие во еден момент ја нападнаа полицијата која сакаше да ги растера.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.