Полициски службеници од СВР Велес спровеле засилена акциска контрола за санкционирање на возачи кои управуваaт возило со брзина поголема од пропишаната при што се санкционирани 37 возачи.

Од нив 21 биле на територија на Велес, девет на територија на Кавадарци, седум на територија на Неготино…

Полицијата информира дека засилените сообраќајни контроли продолжуваат и во наредните денови.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.