Вчера околу 15 часот во СВР Скопје, на булевар „Никола Карев“, општина Чаир, при преземање на службени дејствија за запирање на патничко возило „Фолксваген“, возачот на возилото А.С. (25) од Скопје не застанал и со возилото го удрил полицискиот службеник во левата рака.

По преземени мерки А.С. е приведен и против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.