Адвокатот на Бојан Јовановски тврди дека е прекршена процедурата при одеземањето на неговата гардероба. Според Дукоски, Боки дел од таа гардероба ја имал уште во 2012 година. Тие во судот презентирале 1650 фотографии
кога и каде гардеробата е носена.

Кој е доказот дека парите во 2017 година ги трошел на купување гардероба и како тоа ќе се темели дека се перени пари. Пола од одземената гардероба на Боки сега ја носат низ Скопје-твдрди Дукоски.

Тој се прашува како е можно ЈО да не издаде наредба одземенната гардероба да биде предадена во агенцијата за одземен имот и оти не е направена спецификација дали е таа оригинал или не и кога е купена.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.