Пожарникарите кои пристигнаа на местото каде се наоѓа опожарената зграда почнаа со евакуација на станарите кои беа заглавени во зградата.

Извлечено е девојче кое пред насобраните станари се појави во пожарникарска облека и маска.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.