Македонскиот борач Буњамин Нуиши е жртва при грабеж на казино која се случи во Блаце синоќа. Информациите ги потврдија од неговиот клуб Тефејуз, каде што Нуиши бил член и еден од најдобрите борачи во клубот.

При престрелката, Нуиши бил на должност во казиното каде што работел како обезбедување, а животот го загубил откако им подлегнал на повредите на главата, здобиени од удари со кундак. Надлежните органи веќе започнаа истрага за расветлување на случајот, а покрај дваесетгодишниот Нуиши, жртва при грабежот е и Б. Х. од Косово.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.