Ноќва во 01.30 часот во СВР Скопје било пријавено дека во Поликлиника „Ченто“, Г.Ѓ.(39) и А.Ѓ.(34) од с.Идризово, скопско, го донеле починато нивното бебе, родено на 11.01.2020 година. Од дежурен лекар во Поликлиниката е констатирана смрт.

Увид на местото на настанот извршила увидна екипа од СВР Скопје, а по наредба на Јавен обвинител телото е предадено на обдукција.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.