На 07.06.2022 во 19.10 часот во СВР Струмица било пријавено дека на место викано „Ореш“, атар на с.Ново Село, било пронајдено починато машко лице.

Лекар од Итна медицинска помош констатирал смрт, со знаци на повреди на телото. Увид на местото извршиле увидна екипа и Јавен обвинител, по чија наредба телото е предадено на обдукција.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.