Трисет и седумгодишната пациентка од Охрид, која синоќа почина на скопската Клиника за гинекологиј,а има негативен тест за корона вирус, дознава „Фокус“.

Тестот за новороденчето на 27-годишната пациентка од Куманово, која пак е позитивна на коронавирусот, ќе биде готов утре во текот на денот.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.