Младиот пацинет кој почина од последиците од коронавирусот изминатите 24 часа е 35-годишна девојка од велешкото село Бузалково.

Според информациите од Министерството за здравство, пациентката се лекувала во Инфективната болница во Скопје и немала коморбидитети.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.