На 26.01.2020 во 09:45 часот во СВР Скопје било пријавено дека во водите на реката Вардар има починато женско лице.

Од екипа на Бригадата за прпотивпожарна заштита Скопје телото било извадено, а лекар од Итна медицинска помош констатирал смрт без траги на насилство.

По преземени мерки било констатирано дека станува збор за Б.К.(60) од нас.Радишани – Скопје.

По наредба на Јавен обвинител, телото на починатата било дадено на обдукција.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.