Вработени во амбуланта лоцирана на скопската улица „Втора македонска бригада“ во пладневните часови на 2 април во полиција пријавиле дека кај нив бил донесен починат државјанин на Косово.

Според кажувањата на синот на починатиот 60-годишник, тој имал хронично заболување.

За настанот е известен Институтот за јавно здравје, а по наредба на Јавен обвинител телото е дадено на обдукција.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.