На пругата помеѓу железничка станица „Агино Село“ и железничка станица „Дељадровци“, на С.В.(51) од с.Долно Коњаре, кумановско, кој извршувал работни задачи во локомотива, вчера му се слошило, по што од страна на С.Д.(63) од Куманово бил пренесен на железничка станица „Миладиновци“ каде од лекар од итна медицинска помош била констатирана смрт.

Како што соопшти МВР, настанот бил пријавен вчера во 11.10 часот во СВР Скопје, а се случил дента околу 10.20 часот.

По наредба на јавен обвинител телото е предадено во судска медицина за обдукција.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.