Вчера во СВР Скопје од страна на службено лице од затворот „Идризово“ било пријавено дека во Герантолошки завод „13-ти Ноември“ во Скопје, починал затвореникот А.А.(70) од Скопје.

По наредба на Јавен обвинител телото на починатиот било предадено за обдукција во Институтот за судска медицина.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.