На 46-годишна возраст во Гостивар почина Раде Исајлоски, сопственик на „Радио Комета“, пренесува „Гостивар прес“.

Гостиварци со тага и неверување се простуваат од прерано починатиот пријател, роднина, соученик.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.