Почина новороденче во Битола

Црна хроника 19.11.2019 / 14:10

Мртво новороденче било донесено вчера од страна на родителите во Клиничката болница во Битола.

Вчера околу 13.35 часот од болницата во СВР Битола било пријавено дека кај нив е донесено починато новороденче без траги на насилство.

Полициски службеници констатирале дека бебето било донесено од родителите Р.А.(24) и Р.Н.(24), двајцата од Битола.

По наредба на јавен обвинител, телото на починатото бебе ќе биде предадено за обдукција.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.


Comments are closed for this post.

Најнови вести