На 15.05.2022 во 00:55 часот на магистралниот пат Кичево-Охрид патничко возило „фолксваген голф“, со охридски регистарски ознаки, управувано од А.А.(46) од с.Зајас, излетало од коловозот.

А.А. починал на местото на несреќата, а лекар од Медицински центар Кичево констатирал смрт.

Увид на местото на несреќата извршила увидна екипа на ОВР Кичево.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.