На 20.03.2020 во 06,47 часот во СВР Скопје, било пријавено дека во дом на ул.„Славеј планина“ имало починато новороденче. Од полициски службеници било излезено на местото на настанот и утврдено било дека се работи за бебе на возраст од еден месец.

Од страна на лекар од Итната медицинска помош констатирана била смрт. По наредба на Јавен обвинител телото е предадено за обдукција. Извршен бил увид на местото на настанот од увидна екипа од СВР Скопје.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.