Почина 36-годишната жена која беше повредена во експлозијата на плинската боца во кумановското село Романовце.

Таа е петтата жртва во трагедијата која се случи во неделата, а воедно и една од двете повредени жени со тешки изгореници кои се бореа за живот и за кои лекарите предупредуваат дека се во критична состојба.

Од експлозијата на плинската боца претходно загинаа три деца на возраст од осум, девет и единаесет години, како и еден 58-годишен маж.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.