Сефет Бајрами, еден од двајцата повредени полицајци во сообраќајката која попладнево се случи кај скопската обиколница, како што пренесува 24 инфо, им подлегнал на повредите.

Бајрами бил дел од патролата на собраќајната полиција која настрада вршејќи ја должноста на патот, а во овој сектор дошол пред само два дена, кога и добил решение за работа во автопатска полиција.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.