Дваесет годишната девојка на која и беше ампутирана ногата по тешката автобуска несреќа во Ласкарци, денеска им подлегна на повредите, дознава ТВ21

Со тоа билансот на жртви од несреќата достигна 16.

Несреќата се случи на 13 февруари, а веднаш по незгодата по незгодата починаа 13 лица, а потоа уште две починаа во болница.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.