Жаклина Пешевска, пратеник и претседателка на Унија на жени на ВМРО-ДПМНЕ вечерва ја сподели жалната вест за прераната смрт на Боби Крипријановски.

Со длабоко жалење во душата, ја примив веста за прераната смрт на Боби Кипријановски. Боби беше голем другар, полн со живот и љубов кон Македонија и ВМРО! Месниот комитет Кирил Петрушевски и Општинскиот комитет Гази Баба загубија голем активист а Општина Гази Баба вреден работник! Изразувам искрено сочувство до неговото семејство. Бог да го прости!

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.