Во СВР Велес вчера било пријавено дека во Медицинскиот центар Велес починал М.К.(57) од Крагуевац.

Портпаролот на СВР Велес, Верољуб Додевски, наведе дека лицето прво побарало медицинска помош во Градско, по што, по негово барање, бил пренесен во Медицинскиот центар Велес, каде починал.

Посочи дека лекар од Медицинскиот центар констатирал смрт, без траги на насилство.

Додевски изјави дека по наредба на Јавен обвинител, на телото на починатиот ќе се врши обдукција.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.