Вечерва се случила престрелка од возило „пасат“ во движење, кај пругата во Кондово, дознава Пресс24.

Ова е втор вооружен инцидент вечерва.

Се очекуваат детали.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.