Во скопската полиција вчера во 18.45 часот, 38-годишна жена од Скопје пријавила дека во домот на ул.„Радишанска“, по расправија со нејзиниот сопруг (37), тој се затворил во една од собите и со остар предмет си нанел повреда.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.